Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) uručila je ugovore o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte financirane kroz poziv Jačanje akceleracijske aktivnosti u okviru Mehanizma za oporavak i otpornost.
Hrvatski poduzetnici pokazuju snažno usmjerenje prema inovacijama, digitalnoj transformaciji i automatizaciji procesa te zapošljavanju kvalificiranih radnika, unatoč geopolitičkim izazovima, inflacijskom pritisku i rastućim operativnim troškovima.
Pet Network International (PNI), vodeći maloprodajni lanac proizvoda i usluga za kućne ljubimce u jugoistočnoj Europi, objavljuje strateško preuzimanje Pet Republic Group, značajnog srpskog igrača u industriji skrbi o kućnim ljubimcima.
Marija Čortan imenovana je za direktoricu digitalnih marketinških komunikacija (Chief Digital & Marketing Officer) i članicu Upravnog odbora za L’Oréal Adria-Balkan Hub, sa sjedištem u Zagrebu. Na toj poziciji naslijedila je Maju Uzelac, koja je uspješno vodila ovaj odjel od 2017.
EcoCortec®, europska tvrtka kćer globalnog lidera za zaštitu od korozije, Cortec® Corporation, i vodeći proizvođač VCI održive ambalaže u Europi, s velikim zadovoljstvom najavljuje pokretanje investicije vrijedne 2 milijuna eura za izgradnju n
Istraživanje provedeno od početka godine na uzorku od preko 1.000 europskih putnika s nama ključnih emitivnih tržišta poput Njemačke, Slovenije, Danske, Poljske, Austrije, Italije i drugih zemalja, otkriva kako 66% ispitanika preferira destinacije koje nude autentično lokalno iskustvo, uključujuć
Poznata spisateljica, poduzetnica i suosnivačica Epohe, privatne osnovne i srednje škole danas je službeno otvorila Centar emocionalnog odgoja. U jutarnjem razgovoru o emocionalnom odgoju sugovornici su se osvrnuli na obrazovanje u kojem je zapostavljena
Globalna cloud komunikacijska platforma, Infobip, objavila je rezultate novog istraživanja koje je provela u suradnji s Harvard Business Review Analytic Services (HBR-AS), a koje otkriva značajan rasko
Admixer Media, dio međunarodne Admixer Advertising Group, službeno kreće s radom u Hrvatskoj kao Googleov lokalni partner u okviru programa Google Ads Media Sales Representative.
I dok je ukupan broj potrošača kategorije postojan, udio svakodnevnih konzumenata mlijeka je u padu pa je tako od 2019. došlo do smanjenja sa 64% na 55% onih koji svaki dan konzumiraju ovu namirnicu
Europska komisija službeno će pokrenuti prve nagrade za europske prijestolnice maloprodaje (ECoSR) na događaju koji 3. srpnja u 15.00 organizira Europski parlament.
Hrvatska udruga poslodavaca – Udruga profesionalaca za fondove EU na konferenciji za medije izrazila je zabrinutost zbog niske razine korištenja sredstava iz Višegodišnjeg financijskog okvira (VFO) 2021. – 2027. Na dan 1. srpnja 2025.
Na svečanoj Akademiji Hrvatske obrtničke komore povodom obilježavanja Dana HOK-a dodijeljena su najviša priznanja Komore – Statua i Plaketa „Zlatne ruke“ za doprinos obrtništvu, a dodjeli nagrada nazočili su predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, izaslanik predsjednika H
Vodeća hrvatska tvrtka za financijsko posredovanje, poznata pod imenom Pro grupa, ove je srijede javnosti predstavila novo ime Fintastic i vizualni identitet pod kojim će nastaviti svoje poslovanje u Hrvatskoj, ali i proširiti djelovanje na tržište Srbij
Početkom srpnja Dimitris Rompis preuzeo je dužnost glavnog direktora poslovne jedinice Coca-Cola HBC Adria, sa sjedištem u Zagrebu.
Povodom održavanja koncerta Marka Perkovića Thompsona u Novom Zagrebu, Bolt, tržišni lider za vožnje na zahtjev u Hrvatskoj, obavještava korisnike o posebnim prometnim regulacijama koje će privremeno izmijeniti prome