![](/sites/default/files/styles/large/public/knjige/15_12.jpg?itok=nJX0FO7t)
Vodeći računa o navedenim promjenama nastojalo se, uz postojeće udžbenike iz kaznenog prava, ponuditi nešto jednostavnije štivo pod nazivom Uvod u kazneno pravo: opći dio za učenje u svrhu uspješnog svladavanja gradiva predviđenog novim nastavnim planom i programom ovog kolegija. U tom se pravcu željelo na jednostavan i razumljiv način izložiti sadržaj predmeta slijedeći redoslijed odredbi našeg Kaznenog zakona što je uobičajena metodologija većine domaćih i stranih udžbenika kaznenog prava. Ne propuštajući ništa bitno za učenje ove materije, iz teksta su izostavljeni nejasni, nedorečeni, ponekad vrlo sporni teoretski sadržaji, koji nisu u funkciji razumijevanja gradiva, već naprotiv otežavaju njegovo razumijevanje. Nešto manje bitni sadržaji, koji mogu biti korisni za produbljivanje znanja iz materije kaznenog prava, pisani su sitnim slovima.
U svrhu rasterećenja teksta izostavljene su i pozivne bilješke. Tim više što se kroz sadržaj najčešće iznose općeprihvaćena ili dominirajuća stajališta za koje je danas vrlo teško odrediti kojem autoru izvorno pripadaju. Međutim, detaljan popis literature na kraju knjige upućuje na sve korištene izvore pri pisanju ovog udžbenika, a koji mogu, ne samo studentima, već i stručnoj javnosti poslužiti za šire izučavanje materije kaznenog prava.
Uz određene sadržaje u knjizi se pojavljuju ilustracije autora Bojana Grlice. One su prije svega predah od teksta, skretanje pozornosti na "sliku bez riječi" uz nastojanje da proces učenja postane zanimljiviji, učinkovitiji, ali i razumljiviji zbog čega ove ilustracije nesumnjivo imaju i svoju edukativnu svrhu.
Izvor: www.fzplus.hr