Obrtnici i mali i srednji poduzetnici pokretači su gospodarstva, oni su najfleksibilniji i najkonkurentniji dio naše ekonomije koji kreira čak 80 posto ukupnog broja novootvorenih radnih mjesta.

Vodstvo Hrvatske obrtničke komore predstavilo je svoje zahtjeve budućoj vlasti u sedam točaka. Traže uvođenje financijske discipline na tržištu, obrazovanje, jednakopravni položaj gospodarskih subjekata u poslovanju, sudjelovanje u oblikovanju gospodarske politike, povećanje

Tržište Europske unije (EU) pruža izvanredne prilike Hrvatskoj, ali njih će moći zgrabiti oni koji se već sada pripremaju za budućnost, istaknuo je šef Delegacije EU u Hrvatskoj Paul Vandoren na međunarodnoj konfe

Predsjednica Vlade RH Jadranka Kosor čestitala je Dragutinu Ranogajcu na izboru za novog predsjednika Hrvatske obrtničke komore (HOK), priopćeno je iz Vladinog Ureda za odnose s javnošću.

Dragutin Ranogajec, predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije na Izbornoj skupštini Hrvatske obrtničke komore održanoj u Zagrebu premoćno je s omjerom glasova 42:32 pobijedio Matu Topića i tako postao novi predsjednik HOK-a.

 

Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije i Zagrebačka županija nastavljaju suradnju na uvođenju posebnih kreditnih linija za zagorske obrtnike. U srijedu, 29.