Premijer Zoran Milanović optimist je bez pokrića kada najavljuje bolju 2013. godinu, ustvrdio je na današnjoj konferenciji za novinare predsjednik Hrvatske udruge sindikata Ozren Matijašević.
Hrvati koji grcaju u dugovima uskoro bi mogli dobiti mogućnost proglašenje osobnog bankrota.
U Dalmacijavinu Split za tri dana pokrenut će se stečajni postupak te će biti imenovan stečajni upravitelj, najavio je na današnjem uvodnom stečajnom ročištu na Trgovačkom sudu predsjednik suda Ivan Basić.
Stanje u poduzeću Dalmacijavino usprkos najavama privatizacije i normalizacije poslovanja već mjesecima ostaje nepromijenjeno, na štetu brojnih radnika Dalmacijavina i njihovih obitelji, upozorila je Hrvatska udruga sindikata (HUS) u pismu upućenom ministru poljoprivrede Tihomiru Jakovini
Matica hrvatskih sindikata i Hrvatska udruga sindikata organizirat će od 22. siječnja do 5. veljače prikupljanje potpisa za raspisivanje referenduma o ublažavanju uvjeta za referendum, najavili su čelnici tih dviju središnjica na današnjoj konferenciji za novinare.
Hrvatska udruga sindikata, Koordinacija sindikata u sinjskom Autoprijevozu i Sindikat vozača i prometnih radnika u otvorenom pismu predsjednici vlade Jadranki Kosor upozoravaju na neodrživo stanje u "Autoprijevozu Sinj" zbog "progona sindikalnih povjerenika, nezakonitih otkaz
Na javnom prosvjedu pod sloganom "Ne želimo društvo nezaposlenosti, siromaštva i korupcije", koji su u središtu Rijeke organizirali Sindikat Istre i Kvarnera (SIK) i sindikati udruženi u Hrvatsku udrugu sindikata (HUS), danas se okupilo 50-ak prosvjednika.
Vijeće Hrvatske udruge sindikata danas je počelo svoju sjednicu u Mlinima u Župi Dubrovačkoj, a na sjednici će se raspravljati o nastavu rada Gospodarsko-socijalnog vijeća, kao i o promjenama Zakona o radu, doznaje se u HUS-u.
Hrvatska udruga sindikata (HUS) zatražila je hitno usvajanje zakona koji bi omogućio uvođenje osobnog bankrota.
Hrvatska udruga sindikata (HUS) zatražila je od saborskih zastupnika da podrže prijedlog Zakona o tržištu električne energije koji bi trebao urediti pitanje isporuke struje Aluminiju Mostar, a time i kvalitetnu i cjel