Premijerka Jadranka Kosor izjavila je povodom prihvaćanja Ugovora o pristupanju RH Europskoj uniji u Europskom parlamentu, da je to "povijesni trenutak" za koji je najzaslužnija sadašnja vlada.
Papa Benedikt XVI. izrazio je zabrinutost zbog "velikih problema" diljem Europske unije primajući u subotu u audijenciju predsjednika Europskog vijeća Hermana Van Rompuya.
Blaženi kardinal Stepinac bio je veliki pastir i veliki kršćanin, čovjek izrazitog humanizma i on predstavlja veliki primjer ne samo za Hrvate nego i za sve druge, izjavio je papa Benedikt XVI. u razgovoru s novinarima tijekom leta za Zagreb, a priopćila je Sveta Stolica.
Prema najavama iz Državnog hidrometeorološkog zavoda ovaj vikend, u subotu na dan dolaska pape Benedikta XVI. očekuje nas obilna kiša, dok je nešto slabija kiša najavljena i za drugi dan njegova boravka, odnosno nedjelju, piše Večernji list.
Iako se već duže vrijeme nagađaju iznosi koji će biti potrošeni za posjet pape Benedikta XVI. Hrvatskoj četvrtog i petog lipnja, nadbiskup je zagrebački kardinal Josip Bozanić naveo da će isti koštati između 12 i 14 milijuna kuna, navodi slobodnadalmacija.hr.
Papa Benedikt XVI. pozvao je u nedjelju na dijalog u Libiji i Siriji i osudio je krvoproliće i ubijanje civila u tim zemaljama zahvaćenim nasiljem.
Nema više ulaznica za molitveno bdijenje pape Benedikta XVI. s mladima na zagrebačkom Trgu bana Josipa Jelačića, jer su po hrvatskim biskupijama podijeljene sve 23 tisuće ulaznica, koliko je bilo predviđeno za taj susret, rečeno je u Tajništvu odbora Zagrebačke nadbiskupije z
Hrvatska premijerka Jadranka Kosor poručila je papi Benediktu XVI., s kojim se nakratko susrela na kraju svečanosti beatifikacije Ivana Pavla II. u Vatikanu, da ga Hrvatska srdačno očekuje.
Papa Benedikt XVI. u nedjelju je u uskrsnoj poruci Urbi et Orbi (gradu i svijetu) na vatikanskome Trgu sv. Petra rekao da je ovaj dan veselja zasjenio rat u Libiji i pozvao je Europu da prihvati očajne izbjeglice koje bježe pred sukobima u sjevernoj Africi.
Na Ksaveru se upravo dovršava nova zgrada za članove Hrvatske biskupske konferencije što ne bi bilo čudno da u izgradnju iste nije utrošeno puno novaca na nepotreban luksuz, posebice u ovo krizno vrijeme i vrijeme posjeta pape Benedikta XVI., piše Nacional
Papa Benedikt XVI. rekao je u nedjelju da "pozorno prati osjetljive prilike" u Egiptu, gdje su vlasti počele pregovarati s Muslimanskim bratstvom, glavnom oporbenom snagom, u okviru nacionalnog dijaloga radi pronalaženja rješenja za krizu što potresa zemlju.
Dolazak pape Benedikta XVI. u Hrvatsku, važna je vijest ohrabrenja, nade i potpore, ali i velik povijesni događaj, izjavila je predsjednica Vlade RH Jadranka Kosor, nakon polaganja vijenaca u povodu blagdana Svih Svetih na zagrebačkom groblju Mirogoj.
Predsjednica Vlade Republike Hrvatske Jadranka Kosor sastala se u Banskim dvorima s kardinalom Josipom Bozanićem, nadbiskupom zagrebačkim i tom su prigodom razgovarali o dolasku pape Benedikta XVI. u Hrvatsku u prvoj polovici 2011. godine.