Povratak u Budućnost II
![](/sites/default/files/clanak-slike/fotka_rfid_2.jpg)
Povećanje konkurentnosti i produktivnosti, racionalizacija poslovanja, smanjenje troškova, pregled nad poslovanjem u stvarnom vremenu, danas predstavljaju globalnu potrebu. Jedna od preporuka kako to postići nalazi se u uvođenju novih tehnologija i primjeni provjerenih praktičnih iskustava.
RFID tehnologija, odnosno radio frekvencijska identifikacija (RFID), kao tehnologija budućnosti, jedan je od načina i po drugi će puta opsežno i uz konkretne primjere biti prezentirana na regionalnoj tehnološkoj konferenciji u Zagrebu.
U našoj regiji, osim iznimaka Italije i Austrije, RFID tehnologija se gotovo i ne razmatra ozbiljno. Premalo se zna o mogućnostima koje ona pruža, a oni koji je djelomično poznaju imaju kriva očekivanja uz krive pretpostavke.
Iz tog razloga predstojeća RFID konferencija „Povratak u Budućnost II “ ( 19.05.2015 ; Zagreb, The Westin ) je važan događaj za cijelu regiju.
Na konferenciji će biti prezentirana sama RFID tehnologija, dosezi u svijetu i kod nas. Neke od glavnih tema predavanja odnosit će se i na aktualna pitanja: zbrinjavanje otpada i zbrinjavanje rublja, te prezentacija primjene RFID tehnologije u zdravstvu (sljedljivost krvnih produkata), retailu, proizvodnji i u općoj primjeni. Nakon prošlogodišnjeg uspjeha i velikog interesa javnosti i struke, gosti ovogodišnje konferencije su mnogi eminentni stručnjaci i vodeće firme iz ovog područja, koji će prikazati razna rješenja, prednosti i načine integracije. Sastavni dio konferencije je izložbeni dio, gdje će se moći uživo vidjeti RFID tehnologija na djelu.
"Jedinstvena je to prilika da na jednom mjestu saznate više o RFID-u i o dostignućima ove tehnologije u svijetu i kod nas. Prošlogodišnja nam je konferencija dala vjetar u leđa i nadamo se još većem interesu ove godine ”, najavljuje je u ime organizatora Veljko Bituh, predsjednik organizacijskog odbora.
Konferencija je namijenjena svima, jer danas doista nema segmenta tržišta i područja ljudske djelatnosti u kojoj se RFID ne primjenjuje. (PS/Z.R.)
Poslovni savjetnik pratite putem Facebook/LinkedIn/Twitter