Svaki dan sve više građana suočeno je s problemom ovrha. Iznenađeni nestvarno visokim računima ljudi pokušavaju pronaći rješenje, piše slobodnadalmacija.hr
Da je ovrha u Hrvatskoj sve više potvrdio je i šef Udruge za zaštitu potrošača u Zadru dodajući kako su „ovrhe po fantomskim računima najnovija pošast koja hara“. Tvrde to u Udruzi za zaštitu potrošača Zadarski potrošač u koju od početka godine dnevno dolazi po 15 potrošača s raznim pritužbama. To je čak tri puta više nego što je bilo prije. Većina ovrha uglavnom je vezana za HRT-ovu pretplatu, a ima zaista različitih slučajeva. U jednoj od njih govori se o neplaćenoj pretplati od prije nekoliko godina. No, ovrha je poslana na pogrešno ime, pa pretplatnik, koji tvrdi kako uredno plaća svoje račune, sada traži obustavu ovrhe.
Imamo i tužbu protiv Croatia Airlinesa koji je otkazao u zadnji trenutak let iz Zagreba za Zadar preko Pule, ponudivši putniku neki smiješan iznos za odštetu. Putnik je nezadovoljan jer je morao ostati u Zagrebu zbog čega je imao poslovne probleme, pa sada traži dvije tisuće kuna odštete. Udruzi se žalila gospođa s Plovanije koja nije imala vodu prošloga ljeta, a Vodovod se oglušio na njezine zahtjeve za smanjenje računa. Druga je Zadranka kažnjena sa 140 kuna za parkiranje, iako je platila deset kuna za sat parkinga, ali je zakasnila desetak minuta vraćajući se od liječnika. Problem je što je iznosu pridodan i račun za odvjetničke usluge, pa se popeo na 400 kuna. Savjetovali smo joj da plati kaznu, a odvjetnički ured uputi da ispostavi račun onome s kim su potpisali ugovor o suradnji, ispričao je predsjednik Zadarskog potrošača Zoran Knežević.
Drugi zanimljivi primjer je građanina koji je putovao u Nizozemsku i dobio račun za mobitel od 600 kuna. Iako je imao nešto malo roaminga vjeruje da mu je netko napakirao dodatni trošak i to samo zbog toga što je 90 puta pokušao uspostaviti poziv. (HT)
Izvor: www.slobodnadalmacija.hr