Zagreb: China shop vs second hand shop

Dosada su china shopovi bili jedine maloprodajne trgovine koje niču kao gljive poslije kiše, no novi zagrebački trend su second hand shopovi. U posljednjih godinu dana, metropolu je preplavilo 15-ak novih "druga ruka trgovina", piše Jutarnji list.

Iako je vrijeme krize i pojačane neimaštine, kupovati se mora, stoga kupujemo jedni od drugih pa makar i preko posrednika. Još nedavnih nekriznih godina, second hand shopovi bili su tek rijetkost, ali ne i nepoznanica. Znalo se da je roba daleko jefitinija čak i od one u raznim outletovima, ali kao da je svima u primisli bila Kozarčeva Tena koja se razboljela i poružnila nakon što su joj poklonili neindustrijski zapakiranu maramu. Ipak, nakon što je kriza pokucala na vrata i nakon što se dobro udomaćila u hrvatskim financijskim prilikama, nestala je Tenina sablast u potrošačkim navikama.

Danas su kupci second hand shopova uzrasti od 15 pa naviše godina, a čak svojom priutnošću trgovinu obogate i pokoja glumica, manekenka i ostali avatari iz svijeta show businessa. Ono što je zajedničko i China i second hand shopu je strana roba. Zemlju podrijetla china shopa ne treba navoditi, no za onu iz second handa jedna vlasnica tvrdi da je isključivo iz Belgije, piše Jutarnji list. Rabljena odjeća je došla iz Belgije, no je li i tamo proizvedena?(MŠ)

 

Izvor: tiskani dnevnik Jutarnji list, izdanje 26. studenog 2010., broj: 4 451

Podjeli:
Tagovi:

Hosted by Mydataknox