Zagrebačka špica postala je scenom za pravu filmsku potjeru. Kisko je bježao pred zaluđenom rajčicom, uznemirenom paprikom i zaljubljenom salatom u nadi kako će konačno pobjeći mahnitom povrću. Kisko, koji se samo želio odmoriti od napornih ljetnih salata i užurbanog spremanja zimnice, bježao je kroz zbunjene šetače i zagrebačke 'špicere' pred zaluđenim povrćem.
'KISKO POTJERA' dio je viralne kampanje 'KISKO GROZNICA' povodom proslave Kiskovog 80. rođendana i sastoji se od ukupno četiri priče.
Kisko se proizvodi od samog začetka tvrtke Badel davne 1930. godine i s 80-godišnjom tradicijom jedan je od istinski autohtonih i instantno prepoznatljivih hrvatskih proizvoda. Činjenica je da zadnjih godina Kisko nije imao intenzivnu marketinšku promociju što ga je donekle udaljilo od potrošača, no zahvaljujući samoj snazi branda koji je u Hrvatskoj praktički sinonim za ocat, Kisko je zadržao poziciju koja je građena tijekom osam desetljeća.
Tita Grupa, vlasnik Badela, odlučila je intenzivirati marketinške aktivnosti vezane za Kisko kao jedan od svojih najpoznatijih brandova, kako bi podsjetila potrošače na njegovu prisutnost. Odluka je bila da se to učini kroz tradicionalne komunikacijske kanale, ali da se okrene i novim medijima, prvenstveno internetu, čime su napravili veliki iskorak u odnosu na konkurenciju koja u tome kaska jer još nije prihvatila društveno-sociološke promjene koje su nastupile i koje su redefinirale polje marketinga.
Suradnja Tita grupe sa Goorila Marketingom rezultat je želje da se Kisko promovira oslanjajući se na jedan drugačiji, originalan način koristeći se taktikama gerilskog oglašavanja. Kisko viralna kampanja koristi društvene servise poput Youtube-a, Twitter-a te Facebook-a kako bi se približila širokom spektru potrošača na inovativan i interaktivan način, koji je posebice važan za mlađu populaciju potrošača. Današnje generacije srednjih godina odrasle su uz internet i one imaju potpuno druge zahtjeve kada se radi o načinu na koji žele biti upoznati s određenim brandom, što zahtjeva rekalibriranje ciljeva marketinških kampanja svih kompanija.
Virali su u ovom slučaju preneseni u stvarnost samom potjerom za Kiskom centrom Zagreba koja dodatno logički nadopunjuje viralni dio kampanje i stvara dodatni 'buzz'. Na ovaj način stvorena je interakcija s korisnicima koji se u kampanju mogu uključiti ne samo putem internerskih društvenih servisa i mreža, već su postali njezinim dijelom kada su se našli usred potjere gradom.
Cilj čitave kampanje je podsjetiti korisnike na Kisko koji je u ovom slučaju simpatičan, šarmantan i naprosto neodoljiv i ponovno probuditi pozitivne emocije kod potrošača vezane uz brand Kisko. Ovom se kampanjom Kisko doslovno vratio među svoje korisnike, koji su ga odmah prepoznali i svojim izuzetno pozitivnim reakcijama pokazali da im je nedostajao. (M.J.)