Hrvoje Bujas odvažio se prijeći iz javnog u privatni sektor prije petnaestak godina i od tad traje njegova poduzetnička priča koja je kulminirala u vrijeme pandemije.

Ekonomska kriza i dalje ima veliki utjecaj i pokazuje da se važne (među) nacionalne institucije, koje su donijele veliki prosperitet i progres, ne mogu nositi s brzim promjenama na našim tržištima. To se odnosi i na poduzeća širom svijeta.

Prve rasprave o ekonomiji u povijesti bile su etičke, pa i teološke. Tako je bilo od pred antičkih vremena pa do XV stoljeća. Pitanje trgovine, kamata i bogatstva uglavnom su analizirana u etičkim okvirima. Ta pitanja su aktualna i danas.

Koliko god se trudili, krizne situacije često ne možemo izbjeći. Nesreće na radu, nelikvidnost i otpuštanje radnika, zagađivanje okoline, “podmetanja” konkurencije - sve su to nezavidne situacije u kojima ste prisiljeni braniti se i argumentirati svoje stavove i postupke.

Prema rezultatima HUP skora napretka u reformama još uvijek nema, u 11 od 12 promatranih područja stanje je i dalje kritično.

Zbog krize i obični građani razmišljaju o nizu pitanja; kako da se riješi financijska i kriza dugova? Treba li Grčka napustiti zonu eura? Čeka li nas hiperinflacija? Zbog zanimanja građana, sve se češće čuju i mišljenja ekonomskih stručnjaka, no teško da je ona ikome pomažu.

Victoria Grant, 12-godišnjakinja iz Kanade prije nekoliko tjedana stala je pred 600 bankara i poslovnih ljudi održavši im dojmljiv govor tijekom bankarske konferencie u Philadelphiji, piše

Njemačko gospodarstvo neočekivano je u prvom tromjesečju ostvarilo snažan rast, dok je francusko stagniralo, pokazali su podaci objavljeni u utorak.

Coaching i coachevi nužno su povezani s aktualnim trenutkom naše gospodarske stvarnosti, no ipak okrenuti stvaranju inovativne, kreativne, 'veće i bolje' budućnosti.

Nordijska grupa za financijske usluge SEB za ovu godinu gospodarstvima u istočnoj i središnjoj Europi prognozira usporavanje rasta, dok za Mađarsku i Hrvatsku, svrstane u skupinu najteže pogođenih dužničkom krizom u eurozoni, predviđa blagi pad b

Zbog borbe s ekonomskom krizom Hrvati bi mogli ostati bez tri neradna dana, čime bi se smanjili troškovi poslodavca i povećali prihodi države, piše Novi list

Hrvatski građani imaju najviše povjerenja u vlastite prijateljske odnose, znanost, liječnike, banke s kojima posluju, školstvo te HNB, a kao i dosad najniže je povjerenje u političke stranke, bivšu premijerku i prošlu vladu, pokazalo je istraživanje GfK Hrvatske provedeno na tisuću ispitanika u p

Guverner američke savezne države Indiane Mitch Daniels u republikanskom je odgovoru na govor predsjednika Baracka Obame o stanju nacije priznao da Obama nije odgovoran za gospodarsku krizu, ali ga je okrivio da krizu nije riješio već pogoršao, te da je

Jadranka Kosor će za tri tjedna potpisati pristupni ugovor Europskom unijom, no nitko pod utjecajem krize ne zna što će biti s EU, kao što nema odgovora ni tko će spašavati Hrvatsku kad stvari krenu loše, piše Večernji list.

U doba ekonomskog krize prvo stradaju radna mjesta. No, ima mjesta i za malo nade. Online prostor se još uvijek širi i ima puno mjesta za poduzetne individualce koji žele započeti vlastiti posao. Ako vam se ova ideja sviđa, donosimo nekoliko savjeta za početak.

Svjetska ekonomija je 2008. godine krenula prema dolje i još uvijek nema znakova značajnijeg oporavka. Ako imate vlastiti posao vjerojatno ste se mnogo puta zapitali kako si možete pomoći?