Hrvati svoje pametne telefone najviše upotrebljavaju za slanje poruka i pretraživanje interneta, dok 67,4 % njih koristi aplikacije za online kupovinu. Rezultati su to istraživanja koje je Huawei proveo na uzorku od preko 800 ispitanika iz cijele zemlje.

Udruga Vjetrenjača raspisala je natječaj za sve zainteresirane koje zanima provjetravanje javne nabave da analiziraju dostupne podatke na njihovim stranicama, te da im dostave svoju analizu.

Nakon objave prvog cjelovitog registra javne nabave autora Marka Rakara, iz šume podatak isplivao je i niz netočnih podataka jer se, prema pisanju Poslovnog dnevnika, država pobrinula da se sve zapisuje više puta i na različite načine.

Vrijednost javne nabave u posljednje dvije godine u Hrvatskoj iznosila je oko 80 milijardi kuna, a oko 20 posto tog iznosa dobile su tvrtke koje su u top 20 mjesta u registru o javnim nabavama koji je objavila Udruga Vjetrenjača, a čiji je autor Marko Rak

Ministarstvo gospodarstva reagiralo je na tekst u nedjeljnom Jutarnjem listu vezano uz registar javne nabave udruge Vjetrenjača i Marka Rakara, ističući da podržava inicijative koje dopunjuju mehanizme transparentnosti, ali da je netočno da se podaci o natječajim

Udruga Vjetrenjača, koju vodi bloger i informatički stručnjak Marko Rakar, pokrenula je internetsku stranicu s registrom javne nabave koji pokriva šezdeset tisuća ugovora o javnoj nabavi ukupne vrijednosti od gotovo 80 milijardi kuna.

 

Aplikacija proracunskikalkulator.com koja građanima omogućava da sami kreiraju Državni proračun zainteresirala je ne samo građane, već i hrvatsku ali

Kako bi građane upoznala s državnim proračunom, Udruga za promicanje prava na pristup informacijama Vjetrenjača uz potporu Hrvatske gospodarske komore napravila je Proračunski kalkulator na stranici