Zanima vas sezonski rad u Njemačkoj? Koje uvjete morate ispunjavati? Kome se obratiti? Koju plaću možete očekivati? Odgovore na ta i slična pitanja o sezonskom zapošljavanju u Njemačkoj pročitajte u nastavku teksta.
Nezaposlenost je u stalnom porastu, ali s dolaskom ljeta otvara se 14 000 radnih mjesta za sezonske radnike, piše dnevnik.hr
Talijanska vlada je dekretom od 21. ožujka odredila koliko radnika iz zemalja izvan EU može tražiti posao u Italiji, piše Večernji list.
Krajem srpnja na evidenciji Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje (HZZ) registrirano je 287.595 nezaposlenih, u usporedbi s lipnjom broj nezaposlenih veći je za neznatnih 0,03 posto ili 84 osobe, a na godišnjoj razini, u odnosu na srpanj prošle godine, veći je za 1,7 posto ili z
Crna Gora očito ima više radnih mjesta no što ih ima nezaposlenih građana ili jednostavno nema ''kvalificirane radne snage'' što je problem s kojim se susreće i Hrvatska.
U proteklih nekoliko tjedana tisuće je Hrvata krenulo u ''obećanu zemlju'' Njemačku kako bi zaradilo za svoju koricu kruha, no motivacija s kojom su krenuli strelovitom je brzinom opala, budući da uvjeti i nisu tako idealni.
Hrvatski je zavod za zapošljavanje u prva četiri mjeseca ove godine u Njemačku poslalo 3.870 hrvatskih građana kako bi odradili sezonski posao na kojem se, kako navodi jedan mladi Zagrepčanin, može dobro zaraditi.
Zadarski zavod za zapošljavanje broji 12.169 nezaposlenih osoba, a za deset radnih mjesta u ''Ploteru'' stigla je jedna molba, piše portal slobodnadalmacija.hr.
Na mrtvom tržištu rada nadu budi jedino turistička sezona. Prošle se godine preko Državnog zavoda za zapošljavanje zaposlilo oko 30 tisuća radnika u sezoni, a s burze najavljuju 22 sajma poslova kako bi dodatno popularizirali rad u sezoni, piše Večernji list.