Svako uspješno poduzeće posjeduje neke svoje poslovne tajne, neki know how, nešto što ih čini drugačijima i što im donosi konkurentsku prednost.

Dugo vremena žalili smo se da je Hrvatska na zadnjem mjestu u svijetu po broju domaćih franšiza na tržištu i pitali se zašto je to tako kad cijeli razvijeni svijet već odavno koristi ovaj način osvajanja domaćeg tržišta ili internacionalizacije poslovanja.

Mnogi poduzetnici vjeruju da je franšizno poslovanje namijenjeno za velike brendove kao što su Mc Donalds ili Burger king, no ne znaju da je ono glavni alat za širenje poslovanja mikro i malih poduzetnika jer svi su krenuli od nečega maloga.

Ulaskom Hrvatske u EU olakšao se put ulasku novih brendova  na Hrvatsko tržište i to upravo putem franšiza, ali i obrnuto.

U Opatiji će se 2. i 3. lipnja 2016. godine održati FEC 2016., Sajam franšiza, financijskih i konzultantskih usluga.

Franšizni poslovni model u svijetu  vrlo je razvijen i smatra se poslovnim sektorom otpornim na krizu, s obzirom da je i u  doba krize ovaj sektor poslovanja potvrdio svoj rast.  Tri su kategorije poduzetnika koji mogu profitirati od ovog načina poslovanja.

McDonald's, koji u Hrvatskoj posluje već 17 godina, nastavlja s ulaganjima u restorane i usluge te je otvorio novi objekt pored City Centra one East u Zagrebu.Tom prilikom predana je i donacija Klinici za dječje bole

Riječki poduzetnici Andrija Čolak i Denis Polić pomfrit su upakirali u posebno osmišljenu ambalažu, patentirali i prodali diljem Hrvatske, Slovenije, BiH i Crne Gore, a početkom 2013. ulaze i na tržište Turske

Prilike na svjetskom i domaćem tržištu rada odaju sve veću globalnu nesigurnosti, u kojoj mnoge velike kompanije razmišljaju i djeluju u smislu otpuštanja viška radne snage, jednako zaposleničkog kao i upravljačkog kadra.

U trenutnoj ekonomskoj situaciji pokretanje vlastitog posla zvuči riskantno, posebno ako se radi o nečemu čega do sad nije bilo na tržištu.

Ljuti protivnici – Taxi Cammeo i Radio taksi Zagreb postigli su dogovor o suradnji, piše Večernji list.