Građane Hrvatske, usprkos pandemiji korona virusa, i porastu nezaposlenosti u zemlji, ipak najviše zabrinjava korupcija u gospodarstvu i politici (njih 48%).

Centar za razvoj mladih i Pragma otvorili su natječaj za sudjelovanje u projektu SIMS – socijalna inkluzija mladih kroz Studentski.hr, namijenjen studentima diplomskog studija novinarstva.

Suvremeni gradovi generatori su razvoja no istovremeno su izloženi brojnim pritiscima i problemima poput ekološkog zagađenja, visoke razine nezaposlenosti i siromaštva, društvene isključenosti i segregacije te demokratskog deficita.

Zbog zatvaranja ili ograničavanja obavljanja značajnog dijela gospodarskih djelatnosti odlukama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske došlo je do velikog smanjenja poslovnih aktivnosti.

Pojava i širenje koronavirusa događaj je koji je nakon gospodarske krize 2008. godine najviše uzdrmao svjetsko gospodarstvo.

Više od 68% lidera i liderica financija u Hrvatskoj očekuje rast BDP-a od 2% do 3%, a istraživanje je još pokazalo i da 45% ispitanika u 2018. godini očekuje smanjenje stope nezaposlenosti.

Državu treba na neki način voditi poput tvrtke-troškove držati pod kontrolom i stalno ih revidirati, povećati proizvodnju i izvoz, naplaćivati poreze tj.

Hrvatska je u drugom tromjesečju jedina među zemljama Europske unije zabilježila pad broja zaposlenih n

Krajem travnja u Hrvatskoj je bilo registrirano 254.591 nezaposlenih, što je 21.815 osoba ili 7,9 posto manje u odnosu na ožujak, čime je treći mjesec zaredom zabilježen pad broja nezaposlenih na mjesečnoj razini, pokazuju u utorak objavljeni podatci Hrvatskog zavoda za

Europska komisija spustila je procjenu rasta hrvatske ekonomije u ovoj godini s 2,1 na 1,8 posto, čime je pokazala da ne dijeli optimizam premijera i Vlade.

„Osim kratkotrajnih mjera, kojima se u ovom trenutku ulaže u poticanje zapošljavanja mladih osoba, važne su dugoročne reforme kojima se unaprjeđuje sustav prelaska iz obrazovanja na tržište rada.

Hrvatska se opet našla na popisu 15 najjadnijih zemalja 2015. godine portala Bloomberg, i to na osmom mjestu.

Stopa nezaposlenosti u europodručju (EA18) u rujnu je iznosila je 11,5 %, što je stabilno u odnosu na kolovoz 2014., no manje u odnosu na 12,0 % u rujnu 2013.

Anketno istraživanje koje je proveo Institut Ivo Pilar pod nazivom "Pilarov barometar hrvatskoga društva" usmjereno je prvenstveno na prikupljanje empirijske građe za znanstveno publiciranje, no njegovi rezultati mogu daleko su zanimljiviji široj javnosti.

Odluka o poslovno uvjetovanom otkazu je u sudskom postupku poništena, te je poslodavac radniku dužan isplatiti zaostale plaće za razdoblje u kojem je zapravo radnik primao i naknadu za nezaposlene.

Prema posljednjim podacima Eurostata, u 28 zemalja članica EU je 23, 5 % (7,5 milijuna) mladih do 25 godina bez posla. Najteža situacija je u Grčkoj gdje je stopa nezaposlenosti mladih 57,3 posto, zatim Španjolskoj 56,5 posto i Hrvatskoj 52,8 posto.