Bolje spriječiti, nego liječiti (narodna mudrost).Brojni su problemi i mogući su brojni uzroci koji ih stvaraju.
Ovih dana sam dosta govorila o granicama tolerancije nečijeg ponašanja i postavilo se pitanje: gdje počinje, a gdje završava ta famozna granica u nekom odnosu?
Tko se od vas dobro slaže sa svojim nadređenim? A koliko vaših prijatelja i poznanika se dobro slaže sa svojim nadređenim? Nema puno pozitivnih odgovora. Šefovi su često osuđeni na to da ih se promatra kao negativce, često se kaže da ako šefa svi vole, onda on zapravo nije dobar šef.
Muškarci koriste razgovor za pružanje informacija i za međusobno nadmetanje, a žene da dobiju informacije i da se povežu, da stvore odnose.
Okruženje u kojem tajnica djeluje uvelike utječe na način kojim se upravlja tvrtkom, u što dakako spada korporativni imidž, te “osobni imidž” srednjeg i visokog menadžmenta. Neke od organizacijskih tehnika koje preuzima “moderna” tajnica 21.
Uvijek budi dobar sa svima... nikad ne znaš kako će se stvari razvijati.
Rijetko ćete koji posao danas obavljati samostalno, uglavnom se radi u nekakvim grupama i timovima, gdje su svi međusobno ovisni i, htjeli-ne htjeli, moraju raditi skupa. Stručnjaci stalno navode kako je jedna od važnih karakteristika zaposlenika biti timski igrač, a i šefovi to vole.
Canon Europe predstavio jepaneuropsko ispitivanje o situaciji na radnim mjestima pod nazivom "Uloga tehnologije u razvoju poslovnih odnosa", koje je proveo ICM.
Najsretniji svojim poslom su u Istri, Gorskom Kotaru i Primorju, dok je u Zagrebu nezadovoljstvo najveće, pokazuju posljednji podaci istraživanja Nacionalnog indeksa sreće magazina Banka, Hendala i Allianza.