Na zajedničkoj sjednici Zakladne uprave i zakladnih vijeća Zaklade Adris, najveće korporativne zaklade u ovom dijelu Europe, donesena je odluka o raspisivanju ovogodišnjeg natječaja.

Volite li iskreno svoj posao ili ga samo radite iz navike? Većina ljudi vjeruje da je dovoljno biti dobar profesionalac, posao je težak rad, znanje i struka, u njemu nema i ne smije biti emocije, strasti, ljubavi ili veselja. Slažete li se s tim? Ili možda ne?

Pita me dobronamjerno neki dan kolegica, i s pravom: „Pa kako to da se sad najednom u svijetu razvija profesija coacheva, prije ih nije bilo a bili smo živi?“. Dopustila sam i sama sebe pitati to pitanje, i dobro razmislila prije nego što sam načela temu s njom sljedeći put.

Onu komunikaciju, tj. razmjenu poruka koja se odvija između jedne ili više osoba u kojoj su osobe prijenosnici (mediji) poruka nazivamo interpersonalnom komunikacijom.

Otkuda dolaze znanje i uspjeh? Pitanje je to koje danas muči svakog čovjeka bez obzira na posao kojim se trenutno bavi.

Danas se želim obratiti vama koji imate neko određeno znanje, određene vještine ili možda veliko iskustvo nečemu i to iskustvo, znanje ili vještine pakirate kao usluge i pokušavate to prodati poslovnim ili privatnim osobama.

Ideja da znanje ima određenu vrijednost potječe još iz antičkih vremena. Platon je, između ostalih, raspravljao o vrijednosti znanja, a Juvenal je još u 1.

Koje su najčešće greške koje rade poduzetnici, manageri, prodavači, komercijalisti, trgovački putnici, ali i svi koji se na neki drugi način bave prodajom?

Manager sam poduzeća srednje veličine. Nastojimo ulagati u stjecanje novog znanja, no nisam siguran da se svaka kuna uložena u stjecanje znanja isplati.

Prema rezultatima istraživanja provedenog na kalifornijskom sveučilištu Stanford, ljudsko znanje se tijekom prošlosti uvećavalo svakih 50 do 100 godina. Znanje nastalo do 1900. godine, već se 1950. godine udvostručilo, a sljedeće udvostručenje nastupilo je već 1960. godine.

Posljednjih je godina, osobito u poslovanju, postao trend upravljati svime i svačime – pa tako, osim organizacijom i poslovnim procesima, upravljamo i (abecednim redom) financijama, informacijama, inovacijama, konfliktima, kvalitetom, ljutnjom, motivacijom, produktivnošću, projektima, promjenom,

Ulaganje u znanje djelatnika je pitanje strategije, a ne nekakvog trenutnog hira odnosno modnog trenda. Kako, međutim, izbjeći modni trend a biti moderan? Kako ne nasjesti na hirove a saslušati potrebe?

Značajke suvremenoga poslovanja utječu na povećanje potreba poduzeća za razvojem proizvoda s visokim udjelom znanja, pa tako i sve obrazovanijom radnom snagom. Raspolaganje znanjem vezanim za poslovne procese predstavlja najvažniji čimbenik koji određuje konkurentnost.

Pametnima je teško upravljati. Ako ih silite i pritišćete rokovima, samo ćete ih ozlovoljiti i udaljiti od sebe. Budite stoga njihov koordinator, osigurajte im resurse i skladno okruženje, zaštitite od besmislene birokracije.

Prema rezultatima istraživanja provedenog na kalifornijskom sveučilištu Stanford, ljudsko znanje se tijekom prošlosti uvećavalo svakih 50 do 100 godina. Znanje nastalo do 1900. godine već se 1950. udvostručilo, a sljedeće je udvostručenje nastupilo već 1960.

Brazilski institut za geografiju i statistiku (IBGE) na svojoj web stranici predstavio je zanimljiv način online pretraživanja podataka, piše