Epidemiološke mjere, strah zbog zaraze koronavirusom te financijska neizvjesnost bili su glavni razlozi velikog pada u segmentu putovanja tijekom pandemije. No, i to se polagano mijenja.
Strah građana od zaraze COVID-19 na istoj je razini u travnju u odnosu na ožujak.
Strah građana od zaraze COVID-19 blago raste u odnosu na siječanj i veljaču.
Nakon stagnacije straha u siječnju i veljači, bilježimo ponovni rast udjela građana koji se boje zaraze COVID-19 (od 31% u siječnju i veljači na 36% u ožujku).
Strah građana od zaraze COVID-19 na istoj je razini kao u siječnju.
Nakon kontinuiranog pada straha od zaraze od ožujka do svibnja, od lipnja bilježimo stabilan porast straha građana od zaraze COVID-19 koji je u listopadu na najvišoj razini jesenskih mjerenja i podjednak je razini iz travnja.
U Valamar hotelima i kampovima ovo ljeto je do sada boravilo 28 tisuća gostiju iz Austrije, uglavnom na sjevernom Jadranu u Istri i na Kvarneru. Te destinacije od početka epidemije do danas bilježe posebno nizak broj oboljelih.
Istraživanje međunarodne organizacije ICERTIAS u Hrvatskoj, iz lipnja ove godine pokazuje da je kupcima u našoj zemlji trenutno prvo na pameti – Novac.
Zadovoljstvo radom Vlade i mjerodavnih službi u borbi protiv suzbijanja epidemije koronavirusa najniže je od početka istraživanja u ožujku (prosječna ocjena pala je sa 4 na 3), ali njihov rad se smatra pozitivnijim od rada institucija Europske unije u cjelini.
Besplatni plažni sadržaji, subvencionirane aviokarte, pa čak i pokriveni troškovi liječenja u slučaju zaraze koronavirusom - sve su to alati kojima će najveći hrvatski turistički konkurenti, potpomognuti državnim ili lokalnim sredstvima,
Pada zadovoljstvo radom Vlade i mjerodavnih službi u borbi protiv suzbijanja epidemije koronavirusa, ali njihov rad se smatra pozitivnijim od rada institucija Europske unije u cjelini.
Sukladno ozbiljnosti situacije s trenutnom pandemijom koronavirusa (COVID 19), jedna od vodećih hrvatskih IT kompanija GDi razvila je besplatnu verziju web portala koja korisnicima pruža jasni uvid u širenje koronavirusa.
Huawei u suradnji sa Sveučilištem u Huazhongu i tvrtkom Lanwon razvija i testira sustav temeljen na tehnologiji umjetne inteligencije, a koji će brzo i precizno moći očitati CT sliku pluća pacijenata i utvrditi slučaj zaraze koronavirusom, odnosno stanje pluća u slučaju zaraze.